Spel-elektro s.r.o. Spel-servis s.r.o.
Rozvodné závody Továrny, Výrobní haly, Dílny, Obchodní domy, Skladové haly, Administrativní budovy, Úřady Nemocnice, Zdravotnické zařízení, Domovy pro seniory, Školy, Školky, Vzdělávací zařízení, Kulturní centra, Divadla, Kina Veřejné osvětlení, Obecní rozhlas, Parkoviště, Náměstí, Hřiště, Sportovní centra, Veřejné bazény, Historické objekty Bytové domy, Bytová jádra, Rodinné domy, Rekreační chaty, Garáže, Hotely, Penziony Slaboproud Silnoproud Ostatní služby

Evakuační rozhlas, ozvučení prostor

Evakuační rozhlas, respektive jeho provoz, je upravován speciální normou ČSN EN 60849, která jasně definuje jeho názvosloví a požadované technické parametry. Evakuační rozhlas se samozřejmě používá v těch případech, kdy je nutné informovat osoby přítomné na určeném prostoru o hrozícím nebezpečí.evak

Ozvučení prostor se používá, není-li vyžadován evakuační rozhlas pro vnitřní a venkovní prostory. Možnost využití pro standardní provozní hlášení, vysílání hudební či reklamní produkce atd.. A to například ve školách, nádražích, letištích, nákupních centrech, sportovních halách, administrativních budovách, v rozsáhlých venkovních průmyslových areálech, ale i pro domácí používání (pokoje, koupelny apod…)

Poskytované služby:

 • Návrh systému, výpočet ozvučení, zpracování projektové dokumentace

 • Dodávka a montáž systému, rozšíření, modernizace systému

 • Servis, údržba, pravidelné kontroly a revize

 • Proškolení obsluhy, uživatelské manuály, certifikace po pojišťovny

KONSTRUKCE SYSTÉMU

Rozhlasová ústředna – EVAC

Modulární ústředny pro evakuační rozhlas dle ČSN EN 60849, pro distribuci hlášení, hudby, reklam. Vhodné pro alé objekty (pro rodinné domy, chaty, chalupy).rozhlasova-ustredna

Rozhlasová ústředna – pro ozvučení prostor

Stolní rozhlasové ústředny jsou určeny pro hlášení a hudbu. Některé typy jsou vybaveny i pro montáž do 19" stojanu a případně i kontaktem pro nucený poslech.

Zdroje signálu

mikrofonni_stanice

 • přehrávače CD, DVD, MP3 a USB

 • tunery

 • Mikrofonní stanice

Reproduktory a reprosoustavy

 • Nástěnné, stropní, závěsné

  tlakovy
 • Vestavné, na povrch

 • Směrové, tlakové, speciální

 • Reproduktorové soustavy

K vybavení prodejen, restaurací, barů patří dnes i prostředky pro vytvoření dobré pohody návštěvníků. Je prokázáno, že tam, kde se lidé cítí dobře a pohodlně, stráví více času a jsou ochotni utratit více peněz. Z hlediska ozvučení těchto prostor již nestačí "hi-fi" věž nebo přenosný radiomagnetofon někde u kasy. Rovnoměrná a nevtíravá hladina příjemného hudebního pozadí neznamená nutně velkou investici.

TYPY SYSTÉMU

Naše firma instaluje převážně systémy DEXON – Naši pracovníci mají dlouholetou zkušenost a instalovali již mnoho aplikací s těmito systémy.

Dalším systém ozvučení, který instalujeme, jsou výrobky firmy DYNACORD a BOSCH – Oba výrobci nabízí širokou paletu možností využité celého systému.

dexonDYNACORDBOSCH